НОТАРІАЛЬНА
    КОНТОРА
 ГОНЧАРЕНКО
     місто Харків
проспект Гагаріна 43
          пн-птн
      09:00-18:00
              сб
      09:00-14:00
             нед
         вихідний
        7718525
        7718530
      0952091955
0930329580 - viber
 nga2007@meta.ua
   Послуги      різниця між приватним та державним нотаріусом
 Чи є різниця між приватним та державним нотаріусом?
         (Есть ли разница между частным и государственным нотариусом)

       Немає, відповідаю одразу, та замислююсь… Кожен з нас у слово «різниця» може закласти своє бачення.

       Почнемо з головного. З 01 червня 2009 року, набув чинності Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про нотаріат» № 614-17, яким повноваження приватних та державних нотаріусів України повністю зрівняні. Окрім повноважень, можуть бути цікавими різні аспекти, серед яких виділю головні, на мою думку:

  1. Вартість, яку повинна сплатити особа при вчинення нотаріальної дії.
  2. Способи оплати нотаріальних послуг.
  3. Графік роботи.
  4. Територіальність повноважень.
  5. Коло послуг додаткового характеру.
  6. Швидкість вчинення нотаріальної дії.

       Перша, і на даний час, відмінність, – вартість нотаріальних послуг. Декого можуть ввести в оману відомості з Декрету Кабінету Міністрів України «Про державне мито» № 7-93 від 11.02.1993 року «Про державне мито», де викладені ставки державного мита, які справляються за вчинення нотаріальних дій. Розмір плати, визначений в цьому нормативному документів майже ніколи не відповідає тій сумі, яку кожен сплачує за вчинення тієї чи іншої нотаріальної дії. Як правило, ця різниця – в більший бік. І не важливо, чи це приватний нотаріус, чи це державна нотаріальна контора. Сама плата, яку особа сплачує, коли вчиняється нотаріальна дія, складається з державного мита та плати за додаткові послуги, наприклад, консультація, технічні послуги копіювання, набір тексту, вартість нотаріальних бланків, реєстраційних дій та витягів з електронних реєстрів, інші витрати. Різниця полягає в тому, що приватні нотаріуси на даний час можуть самі визначати розмір плати за вчинення нотаріальної дії (куди входить вартість всіх послуг, які надає нотаріус: за вчинення нотаріальної дії та вартість додаткових послуг), за домовленістю з клієнтом, але не менше ніж розмір державного мита, визначений у Декреті (відповідно до ст. 34 Закону України «Про нотаріат», Указу Президента України ). Розмір плати за додаткові послуги, які стягують державні нотаріуси, встановлюється кожним обласним управлінням юстиції для всієї області і регулюватись державними нотаріусами самостійно не може. Де клієнт сплатить коштів більше, а де менше – сказати напевно – неможливо.

       Друга відмінність – спосіб оплати за вчинення нотаріальної дії та додаткових послуг. У випадку з державними нотаріусами, оплата здійснюється виключно через банківські установи. Приватні ж нотаріуси, окрім такого способу, можуть отримувати плату готівкою.

       Третя відмінність – режим роботи. Багато приватних нотаріусів працюють в суботу, деякі в неділю, святкові дні. Є нотаріальні контори, що працюють майже цілодобово. Можна впевнено сказати, що задавшись метою знайти приватного нотаріуса для вчинення нотаріальної дії у певний час, Ви, скоріше за все, його знайдете. У випадку з державними нотаріусами, ситуація трохи складніша, оскільки графік їх роботи встановлюється державою.

       Четверта відмінність – територія, на яку розповсюджуються повноваження нотаріуса. Так, деякі державні нотаріальні контори розташовуються поза межами свого нотаріального округу. Приватним нотаріусам таке суворо заборонено.

       П’ята відмінність – коло послуг, які можуть надаватись державними чи приватними нотаріусами. Спілкування з клієнтом за допомогою засобів електронного зв’язку до вчинення нотаріально дії, з метою економії часу перебування клієнта у нотаріуса. Послуги копіювання, сканування, інші. Як правило, приватними нотаріусами надається більш широке коло додаткових послуг, ніж державними.

       Шоста відмінність – швидкість вчинення нотаріальної дії. До недавнього часу у державних нотаріальних конторах існували немалі черги. В останній час цього майже немає. Головна причина – надання приватним нотаріусам можливості оформляти спадкові права.

       Таким чином, різниця між державним та приватним нотаріусом така ж, як між будь-якими двома приватними нотаріусами чи двома державними (з різних областей).

       В будь-якому випадку, вибір за Вами. 


Приватний нотаріус Гончаренко, Харків, проспект Гагаріна 43, метро: Спортивна, проспект Гагаріна, Метробудівників, вулиця: Державінська, Кірова, Молочна,  Плеханівська; стадіон Металіст, Холідей 

Частный нотариус Гончаренко, Харьков, проспект Гагарина 43, метро: Спортивная, проспект Гагарина, Метростроителей, улица Державинская, Кирова, Молочная, Плехановская; стадион Металлист, Холидей